Já tak rád trsám, trsám !

Jste ve Francii teprve krátce a rádi byste vyrazili za “kulturou”? Ale nechce se vám utrácet horentní sumy za vstupenky? A navíc ještě moc nevíte, kam u vás vyrazit?

Pokud máte rádi hudbu a stačí pár akordů z oblíbené písničky a šijou s váma čerti, mám pro vás tip!

Vyražte na Fête de la musique, tedy svátek/oslavu hudby!

O co jde ?

Fête de la musique je již tradičně organizovaný 21.června. Je jedno, jestli zrovna připadá na víkend nebo na všední den. Je to den, kdy můžete vyrazit do ulic, do barů, do parků a užívat si  hudební rej do sytosti.

Jeho počátky sahají až do 80.let, přesněji byl úplně první Fête de la musique pořádaný v roce 1982. Už od prvního ročníku je podporovaný ministerstvem kultury a stal se z něho jeden z kulturních  symbolů. Každý Francouz dneska ví (a to já nevěděla 😉 ), co je Fête de la musique 😉 Postupem času se rozšířil do celého světa a minulého ročníku se zůčastnilo dokonce 120 zemí z celého světa.

Program na letošní rok najdete přímo tady.

Hudba, kam ucho doslechne

Ve většině měst a městeček se konají koncerty na ulicích, v parcích, pod širým nebem, ale i v barech a a koncertních sálech. Roztančí a rozezpívají vás jak amatérští, tak profesionální hudebníci.

Pokud jste vy sami muzikanti, tento svátek je skvělou příležitostí zahrát si a oslovit místní publikum. Stačí se zapsat 😉 (Pravda, pro letošek už je trošku pozdě, do příštího roku budete mít alespoň čas na dopilování repertoáru).

Trocha praktickych informací na závěr 😉

  1. Nějak jsem zapomněla upřesnit důležitou informaci : Fête de la musique je ZDARMA ! Neplatí se vstupné, jen jednoduše přijdete a zaposloucháte se !
  2. Pokud by « hrozilo », že v průběhu dne bude foukat nebo by měla přijít bouřka, sledujte program a informace od místní radnice nebo organizátorů. Je totiž velká pravděpodobnost, že daný koncert bude zrušen nebo přeložen. V posledních letech jsou totiž Francouzi hodně opatrní, co se bezpečnosti účastníků týče…

Tak co, máte chuť vyrazit? Pokud ještě váháte, mrkněte na Playlist 2016, který vybrali organizátoři pro letošní rok !

 

 

 

Jsem Češka žijící ve Francii. Skrze vlastní zkušenosti s životem a prací v zemi galského kohouta pomáhám na cestě těm, kteří se na tu svou teprve vydávají nebo na ní hledají řešení Více informací o mně >>
Komentáře
  • 15 LET VE FRANCII : STŘÍPKY VZPOMÍNEK Z MÉ (NE)OBYČEJNÉ CESTY

    Načerpej inspiraci pro svou cestu za lepším životem ve Francii!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky