Haló, tady ústředna!

Prosím tě, můžeš mi poradit, jak na… ? Hele a jak jsi zvládla tohle? Haló, nevíš náhodou, kam se mám obrátit, když potřebuju…? Už dlouho jsem měla pocit, že jsem jako informační středisko. Jakmile jsem se někde objevila, hned se mě známí a přátelé ptali na různé rady, tipy ohledně života ve Francii.

„Ty by sis na to měla udělat papír!“ „No jasně, a koho by to asi zajímalo!“, honilo se mi hlavou. Dlouho jsem přemýšlela, já přece nejsem specialista přes poradenství, ani paní za přepážkou na úřadě.

Nicméně jsem si uvědomila, že už dlouho vlastně nevědomě dělám to, co mě naplňuje a o čem jsem schopná mluvit hodiny a hodiny: sdílím své zkušenosti z každodenního života ve Francii s ostatními. Pomáham jim tím, co už vím, čím jsem si prošla, co jsem zažila na vlastní kůži, o čem vím, že (ne)funguje. Dávám ucelené informace o zakladních principech přežití ve francouzském systému :), a tím jim často šetrím nejen čas, ale i nervy 🙂.

A tak jsem se rozhodla založit o tom blog

Většinu informací dnes hledáme na internetu. Google je náš kamarád 🙂 Nicméně když jde o konkrétní a komplexní problém, většinou je i internet s radami v koncích. A o praktickém životě v cizí zemi to platí dvakrát. Jak se říká: „kdo nezažil, nepochopí„. A tak se pídíme. A ne vždy nacházíme, co potřebujeme.

Vzala jsem tedy počítač a začala psát. Nebylo to zrovna snadné. Musela jsem vykročit ze své komfortní zóny a udělat krok, delší než běžně, krok stranou, ale povedlo se (snad). Můj první článek je na světě a vy ho právě čtete 🙂 A věřím, že nebude poslední. Byla bych ráda, kdybyste skrze můj blog nacházeli nejen důležité informace, ale abyste se sem občas přišli pobavit, zasmát. Nebo i zjistit, že vlastně vše, co ve Francii zažíváte a možná vám přijde absurdní, prožíváme (nebo jsme prožili) my všichni, že na to nejste sami. Že až překonáte ty prvotní potíže, uvědomíte si, že vlastně žijete baječný francouzsko-český život, o kterém jste snili.

S láskou

Kateřina

Jsem Češka žijící ve Francii. Skrze vlastní zkušenosti s životem a prací v zemi galského kohouta pomáhám na cestě těm, kteří se na tu svou teprve vydávají nebo na ní hledají řešení Více informací o mně >>
Komentáře
  • 15 LET VE FRANCII : STŘÍPKY VZPOMÍNEK Z MÉ (NE)OBYČEJNÉ CESTY

    Načerpej inspiraci pro svou cestu za lepším životem ve Francii!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky