Chameleon aneb jak z krabičky ven

Kdože se to vlastně skrývá za tímhle projektem, těmito stránkami, kdo píše články na blog?

Jasně, v mém příběhu jsem o sobě dala spoustu informací, ze kterých si můžete udělat obrázek o autorce 🙂 Když se mne ale občas někdo zeptá, co vlastně dělám, je těžko mě zařadit do nějaké škatulky.

Od doby, kdy jsem dobrovolně odešla ze zaměstnání, kde jsem pracovala od-do, už je složitější říct v jedné větě, co vlastně mou pracovní náplní, jaké je moje zaměstnání. Znáte to, večer s přáteli, přijde několik nových lidí nebo rodinných známých, které jste už dlouho neviděli a u stolu položí úplně primitivní otázku: „A co ty vlastně děláš?“

A já, přestože ji očekávám, zůstanu s knedlíkem v krku a nedokážu ze sebe dostat jednu smysluplnou větu 🙂

Takže, drazí přátelé, až se mne zase budete ptát, moje odpověď bude znít asi takto:

Jsem chameleon. Každý den dělám něco jiného.

Jednou jsem překládající švadlenka, sedící hodiny nad překladem, který je už sice skoro hotový, ale přeci jen se mi v něm něco echtuje a nemůžu přijít na to, co to je.

Jindy jsem zase šijící překladatelka, to když s hrůzou zjistím, že mám několik dalších objednávek, které musím dokončit 🙂

A někdy jsem třeba jen žena v domácnosti a užívám si toho luxusu, že je to přes týden a o víkendu si můžu užívat volna a pohody s rodinou (když zrovna neletím vítat ubytováníchtivé hosty).

A ano úplně mi to vyhovuje.

Ano, často mi z toho jde hlava kolem, ale to já k životu potřebuju.

Strach z nejisté budoucnosti? Samozřejmě, ale kde je psáno, že jako zaměstanec mám jistotu, že mi příští měsíc prodlouží už tak nejistou smlouvu?

Zjistila jsem totiž, že přesně tahle poloha mi vyhovuje. Že jednoduše neumím a nechci dělat jen jeden job. Že je pro mne obohacující rozšiřovat si obzory na vícero frontách, potkávat lidi z různých prostředí s rozdílnými zájmy a potřebami.

Škatulkování s radostí nechám těm, kteří jsou v těch krabičkách jako ryby ve vodě. Ja si užiju svoji barevnou paletu 🙂

A při tom všem často a ráda přemítám nad tím, jak jsem před těmi devíti lety byla RÁDA ZA KAŽDOU PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOST, která se mi naskytla. Uvědomuju si, jak skvěle mne to zformovalo a ovlivnilo pro má budoucí rozhodnutí.

Pokud jste už vykročili na cestu nebo jestli se teprve připravujete na svůj douhodobý pobyt či odchod do Francie, vězte, že to mnohdy nebude jednoduché, ale BUDE TO STÁT ZA TO! Každý jednou začínal, jak jen DO TOHO, vystupte z té komfortní krabičky a jděte si plnit své sny!

Jsem Češka žijící ve Francii. Skrze vlastní zkušenosti s životem a prací v zemi galského kohouta pomáhám na cestě těm, kteří se na tu svou teprve vydávají nebo na ní hledají řešení Více informací o mně >>
Komentáře
  • 15 LET VE FRANCII : STŘÍPKY VZPOMÍNEK Z MÉ (NE)OBYČEJNÉ CESTY

    Načerpej inspiraci pro svou cestu za lepším životem ve Francii!

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky